Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9366307



*

nr 936 6307


Anders Fogelin

(1933-1982), Sverige


Färglitografi, Anders Fogelin (1933-1982), Vid Bosporen, PT, motivet: 42x55


Anders Fogelin, född 1933, död 1982, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 januari 2015
kl 20:58:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/1 00:56:49 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Anders Fogelin

Anders Fogelin, född 1933, död 1982, svensk målare.

Läs mer om Anders Fogelin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders fogelin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vid bosporen
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr